Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Nasiona » Warzyw » Kapusta » Kapusta brukselska CASIOPEA 2 gram
OPIS

 

KAPUSTA BRUKSELKA

odmiana CASIOPEA

Znana pod nazwą brukselki prawdopodobnie powstała ze skrzyżowania kapusty głowiastej z jarmużem. Roślina była znana w Belgii w XIII wieku. Charakteryzuje się wysoką wartością odżywczą i smakową. Białko zawarte w brukselce dzięki dużej ilości aminokwasów egzogennych jest bardzo wartościowe. Kapusta brukselska jest bogata we wszystkie witaminy poza witaminą D. Zawiera karoten, bardzo dużo fosforu i żelaza, a także pewne ilości wapnia.

Wymagania: jest rośliną klimatu umiarkowanego. Najlepsze, ścisłe główki tworzą się w czasie słonecznych dni, ale chłodnych nocy. Do uprawy odmian późniejszych korzystna jest długa, łagodna, ale niezbyt ciepła jesień. Brukselka jest wytrzymała na mrozy nawet -12oC. Wymaga dużej wilgotności gleby i powietrza. Udaje się na różnych typach gleb, przy czym najlepsze do jej uprawy są gleby piaszczysto – gliniaste zasobne w próchnicę i wapń.

Odmiana średnio wczesna. Jej rośliny są wyrównane we wzroście, szybko wytwarzające liście, dobrze kryjące ziemię. Główki zielone, ścisłe, wyrównane w wielkości. Odmiana nadaje się do zbioru mechanicznego. Lepiej znosi suszę od innych odmian kapusty brukselskiej.

Opis:

  • Norma wysiewu: 0,5-0,6 kg/1ha
  • Termin wysiewu: 1 dekada IV
  • Termin sadzenia: 2 dekada V
  • Rozstawa: 50x50 cm
  • Wegetacja: 150-155 dni
  • Termin zbioru: 2 dekada IX
  • Gramatura: 2 g
Przeznaczenie do bezpośredniego spożycia
do duszenia
do gotowania
do mrożenia
Rodzaj odmiany średnio wczesna
Sposób uprawy z rozsady
Stanowisko półcieniste
słoneczne
Termin zbioru wrzesień
Wymagania roślina klimatu umiarkowanego
udaje się na różnych typach gleb
wytrzymała na mrozy
brukselka Kod: 1032 8317.0001
Brak informacji o przeglądanych produktach.