Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Nasiona » Warzyw » Kapusta » Kapusta pekińska CAPITOL F1 0.2 gram
OPIS

 

KAPUSTA PEKIŃSKA

odmiana CAPITOL F1

Wywodzi się z środkowych i zachodnich Chin gdzie uprawiana była już w III wieku. Można ją spożywać niemalże przez cały rok, głównie na surowo, choć nadaje się także do gotowania i kiszenia.
Warzywo cechuje wysoka wartość odżywcza dzięki dużej zawartości białka w korzystnej dla organizmu postaci aminokwasów lizyny, metioniny i tryptofanu oraz cukrów, karotenu, witaminy C, wapnia, fosforu i żelaza.

Wymagania: kapusta pekińska jest rośliną klimatu umiarkowanego. Jest mało wrażliwa na przymrozki jesienne, które znosi do -4 oC, natomiast posiada wysokie zapotrzebowanie na wodę i jest bardzo wrażliwa na silne wiatry. Ma wysokie wymagania glebowe, wymaga gleby przepuszczalnej gleby o dużej zawartości próchnicy. Udaje się dobrze na lekkich madach i średnio zwięzłych glebach oraz glebach torfowych o uregulowanym poziomie wody gruntowej. Jest uprawiana na ogół jako poplon po wszystkich roślinach schodzących z pola do połowy lipca. Kapusta pekińska źle znosi przesadzanie, najwłaściwsza jest więc uprawa z rozsady doniczkowanej, a w uprawie jesiennej możliwa też jest uprawa z siewu.

Odmiana mieszańcowa przeznaczona do uprawy jesiennej, z siewu w połowie lipca. Okres wegetacji od siewu do zbioru 58-65 dni. Główki duże, ładnie uformowane, średnio zielonego koloru, o masie 1,5 - 2kg. Można ją przechowywać  do końca stycznia.

Opis:

  • Norma wysiewu: 0,3-0,5 kg/1ha
  • Termin wysiewu: 1-2 dekada III
  • Termin sadzenia: 1-2 dekada V
  • Rozstawa: 32x32 cm
  • Wegetacja: 80-85 dni
  • Termin zbioru: 1-2 dekada VII
  • Gramatura: 2 g
Przeznaczenie do bezpośredniego spożycia
do gotowania
do kwaszenia
Rodzaj odmiany średnio wczesna
Sposób uprawy z siewu
z rozsady
Stanowisko półcieniste
słoneczne
Termin zbioru lipiec
Wymagania potrzebuje silnego nawodnienia
powinnna być osłonięta od wiatru
roślina klimatu umiarkowanego
źle znosi przesadzanie
smaczna kapusta pekińska Kod: 1052 9277.0001
Brak informacji o przeglądanych produktach.