695 194 882
Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Nasiona » Warzyw » Koper » Koper ogrodowy MORAVAN 500 gram
OPIS

 

KOPER OGRODOWY

odmiana MORAVAN

Pochodzi prawdopodobnie z południowo-zachodniej Azji. Do Europy został wprowadzony przez Rzymian.
Koper ogrodowy należy do roślin najzasobniejszych w sole mineralne takie jak wapń, żelazo, fosfor, prowitaminy A, witaminy D, E, K, B1, B2, B6, B12, H, posiada bardzo duże ilości witaminy C oraz inne związki i substancje czynne, olejek lotny stanowiący głównie o wartości danej rośliny. Surowcem przyprawowym są owoce i ziele, wykorzystuje się młode liście w postaci świeżej, mrożonej i suszonej. Napar z nasion kopru ułatwia trawienie, posiada także właściwości rozkurczowe.

Wymagania: koper potrzebuje do właściwego wzrostu gleby organicznej, najlepiej rośnie w dobrze spulchnionej, żyznej glebie. Zalecane pH waha sie w granicy 5.5 - 6.5. Koper musi rosnać w pełnym słońcu. Wymaga częstszego podlewania w czasie suszy. Ponieważ koper preferuje chłodniejsze temperatury, można siać go wprost do ziemi wczesną wiosną, kiedy temperatury nocą sa niskie (-4°C)
Koper ogrodowy uprawia się bezpośrednio z siewu wprost do gruntu. Można wysiewać 2-3 razy w roku. Koper zielony zbiera się gdy roślina osiągnie wysokość 10-15 cm.

Odmiana o ciemnozielonej barwie liści i silnym aromacie. Rośliny dorastają do 90-110 cm, dobrze się krzewią i późno zakwitają. Bardzo dobra do zbioru na zielono daje bardzo wysoki plon. Doskonała odmiana do suszenia i mrożenia.

Opis:

  • Norma wysiewu: 20-50(na zielono);8-12 do kwaszenia kg/1ha
  • Termin wysiewu: 3 dekada III-2 dekada VIII
  • Rozstawa: 8x30 cm
  • Wegetacja: 45-50 dni
  • Termin zbioru: 2 dekada V-2 dekada IX
  • Gramatura: 500 g
Przeznaczenie do bezpośredniego spożycia
do mrożenia
do suszenia
Rodzaj odmiany późna
Sposób uprawy z siewu
Stanowisko słoneczne
Termin zbioru od maja do września
Wymagania odmiana światłolubna
potrzebuje żyznych gleb
roślina klimatu chłodnego
koperek, armatyczny koper, koper do suszenia Kod: 1065 0656.0001
Brak informacji o przeglądanych produktach.