Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Nasiona » Warzyw » Ogórek » Ogórek gruntowy BASZA F1 5 gram
OPIS

 

OGREK GRUNTOWY

odmiana BASZA F1

Owocem jest rzekoma jagoda, powstała z mięsistych ścian zalążni zrośniętej z dnem kwiatowym. Owoce ogórka można spożywać w bardzo różnych fazach ich wzrostu i rozwoju, na surowo, w postaci różnych przetworów, a także gotowane. Są bardzo soczyste, zawierają dużo wody, bo aż 96%. Cenione są przede wszystkim ze względu na wysokie wartości smakowe oraz zawartości soli mineralnych i witamin. Zawierają potas, sód, wapń, magnez, żelazo, fosfor, siarkę, krzem, chlor.

Wymagania: odznacza się najwyższymi wymaganiami klimatycznymi. Wymaga do prawidłowego wzrostu wysokiej temperatury powietrza oraz nagrzanej gleby. Ogórek jest rośliną wrażliwą na zimne wiatry. Wymaga światła intensywnego, raczej rozproszonego. Ma bardzo wysokie wymagania wodne i glebowe. Ogórki gruntowe uprawia się z siewu wprost do gruntu. Zbiór ogórków przeprowadza się w miarę dorastania kilkakrotnie w ciągu sezonu.

Odmiana średnio wczesna do wczesnej. Owoce cylindryczne, zielone z lekkim połyskiem i jaśniejszymi smugami. Owoce nie wykazują tendencji do przerastania ani zniekształceń. Przeznaczony do kwaszenia i konserwowania. Odmiana odporna na choroby. Charakteryzuje się dobrą strukturą plonu handlowego. Wymaga częstych zbiorów.

Opis:

  • Norma wysiewu: 2 kg/1ha
  • Termin wysiewu: 1-2 dekada V
  • Rozstawa: 10x135 cm
  • Wegetacja: 60-65 dni
  • Termin zbioru: 1-2 dekada VII-3 dekada VIII
  • Gramatura: 5 g
Przeznaczenie do bezpośredniego spożycia
do konserwowania
do kwaszenia
Rodzaj odmiany średnio wczesna
Sposób uprawy z siewu
Stanowisko półcieniste
słoneczne
Termin zbioru od lipca do sierpnia
Wymagania odporna na choroby
potrzebuje silnego nawodnienia
powinnna być osłonięta od wiatru
wymaga nagrzanych gleb
wymaga wysokiej temperatury
ogórek konserwowy, ogórek kiszony, ogórek na częste zbiory Kod: 1117 4959.0001
Brak informacji o przeglądanych produktach.