Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Nasiona » Warzyw » Ogórek » Ogórek gruntowy BORUS F1 5 gram
OPIS

 

OGÓREK GRUNTOWY

odmiana BORUS F1

Owocem jest rzekoma jagoda, powstała z mięsistych ścian zalążni zrośniętej z dnem kwiatowym. Owoce ogórka można spożywać w bardzo różnych fazach ich wzrostu i rozwoju, na surowo, w postaci różnych przetworów, a także gotowane. Są bardzo soczyste, zawierają dużo wody, bo aż 96%. Cenione są przede wszystkim ze względu na wysokie wartości smakowe oraz zawartości soli mineralnych i witamin. Zawierają potas, sód, wapń, magnez, żelazo, fosfor, siarkę, krzem, chlor.

Wymagania: odznacza się najwyższymi wymaganiami klimatycznymi. Wymaga do prawidłowego wzrostu wysokiej temperatury powietrza oraz nagrzanej gleby. Ogórek jest rośliną wrażliwą na zimne wiatry. Wymaga światła intensywnego, raczej rozproszonego. Ma bardzo wysokie wymagania wodne i glebowe. Ogórki gruntowe uprawia się z siewu wprost do gruntu. Zbiór ogórków przeprowadza się w miarę dorastania kilkakrotnie w ciągu sezonu.

Odmiana średniowczesna, przeznaczona głównie do kwaszenia, polecana na "ogórki małosolne". Tworzy owoce ciemnozielone z nieznacznymi smugami i licznymi brodawkami. Przy częstych zbiorach uzyskuje się owoce do konserwowania. Odmiana bardzo plenna o wysokiej tolerancji na mączniaka rzekomego.

Opis:

  • Norma wysiewu: 2 kg/1ha
  • Termin wysiewu: 1-2 dekada V
  • Rozstawa: 10x135 cm
  • Wegetacja: 60-65 dni
  • Termin zbioru: 1-2 dekada VII-3 dekada VIII
  • Gramatura: 5 g
Przeznaczenie do bezpośredniego spożycia
do kwaszenia
Rodzaj odmiany średnio wczesna
Sposób uprawy z siewu
Stanowisko półcieniste
słoneczne
Termin zbioru od lipca do sierpnia
Wymagania odporna na mącznika rzekomego
potrzebuje silnego nawodnienia
powinnna być osłonięta od wiatru
wymaga gleb lekkich i żyznych
wymaga nagrzanych gleb
ogórki małosolne, ogórki kiszone, ogórki konserwowe Kod: 1118 4713.0002
Brak informacji o przeglądanych produktach.