Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Nasiona » Warzyw » Ogórek » Ogórek gruntowy HERMES SKIERNIEWICKI F1 5 gram
OPIS

 

OGÓREK GRUNTOWY

odmiana HERMES SKIERNIEWICKI  F1

Owocem jest rzekoma jagoda, powstała z mięsistych ścian zalążni zrośniętej z dnem kwiatowym. Owoce ogórka można spożywać w bardzo różnych fazach ich wzrostu i rozwoju, na surowo, w postaci różnych przetworów, a także gotowane. Są bardzo soczyste, zawierają dużo wody, bo aż 96%. Cenione są przede wszystkim ze względu na wysokie wartości smakowe oraz zawartości soli mineralnych i witamin. Zawierają potas, sód, wapń, magnez, żelazo, fosfor, siarkę, krzem, chlor.

Wymagania: odznacza się najwyższymi wymaganiami klimatycznymi. Wymaga do prawidłowego wzrostu wysokiej temperatury powietrza oraz nagrzanej gleby. Ogórek jest rośliną wrażliwą na zimne wiatry. Wymaga światła intensywnego, raczej rozproszonego. Ma bardzo wysokie wymagania wodne i glebowe. Ogórki gruntowe uprawia się z siewu wprost do gruntu. Zbiór ogórków przeprowadza się w miarę dorastania kilkakrotnie w ciągu sezonu.

Wczesna, bardzo plenna odmiana mieszańcowa wyróżniająca się bardzo dobrym wiązaniem owoców. . Rośliny o średniej sile wzrostu, tworzące głównie kwiaty żeńskie. Owoce bardzo kształtne, cylindryczne, zielone z jasnymi smugami, lekko błyszczące, bez tendencji do przerastania na grubość oraz do zniekształceń. Charakteryzuje się bardzo dobrą strukturą plonu. Przeznaczona do konserwowania i kwaszenia. W ocenie polowej wykazuje kompleksową odporność na choroby, szczególnie na mączniaka rzekomego, co pozwala na ograniczenie ochrony chemicznej i obniżenie kosztów uprawy. Polecana do uprawy integrowanej.

Opis:

  • Norma wysiewu: 2-2,5 kg/1ha
  • Termin wysiewu: 1-2 dekada V
  • Rozstawa: 10x135 cm
  • Wegetacja: 60-65 dni
  • Termin zbioru: 2 dekada VII-3 dekada VIII
  • Gramatura: 5 g
Przeznaczenie do bezpośredniego spożycia
do konserwowania
do kwaszenia
Rodzaj odmiany wczesna
Sposób uprawy z siewu
Stanowisko półcieniste
słoneczne
Termin zbioru od lipca do sierpnia
Wymagania odporna na choroby
odporna na mącznika rzekomego
potrzebuje silnego nawodnienia
powinnna być osłonięta od wiatru
wymaga nagrzanych gleb
wymaga wysokiej temperatury
korniszon, ogórek konserwowy, ogórek kiszony, ogórek odporny na choroby Kod: 1128 9732.0001
Brak informacji o przeglądanych produktach.