Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Nasiona » Warzyw » Ogórek » Ogórek gruntowy KMICIC F1 5 gram
OPIS

 

OGREK GRUNTOWY

odmiana KMICIC F1

Owocem jest rzekoma jagoda, powstała z mięsistych ścian zalążni zrośniętej z dnem kwiatowym. Owoce ogórka można spożywać w bardzo różnych fazach ich wzrostu i rozwoju, na surowo, w postaci różnych przetworów, a także gotowane. Są bardzo soczyste, zawierają dużo wody, bo aż 96%. Cenione są przede wszystkim ze względu na wysokie wartości smakowe oraz zawartości soli mineralnych i witamin. Zawierają potas, sód, wapń, magnez, żelazo, fosfor, siarkę, krzem, chlor.

Wymagania: odznacza się najwyższymi wymaganiami klimatycznymi. Wymaga do prawidłowego wzrostu wysokiej temperatury powietrza oraz nagrzanej gleby. Ogórek jest rośliną wrażliwą na zimne wiatry. Wymaga światła intensywnego, raczej rozproszonego. Ma bardzo wysokie wymagania wodne i glebowe. Ogórki gruntowe uprawia się z siewu wprost do gruntu. Zbiór ogórków przeprowadza się w miarę dorastania kilkakrotnie w ciągu sezonu.

Rośliny o bujnym wzroście. Owoce smukłe, zielone, jaśniejsze na końcach, z małymi, średnio licznymi brodawkami. Owoce są genetycznie pozbawione goryczy. Polecany do konserwowania, kwaszenia oraz do bezpośredniego spożycia. Odmiana plenna, tolerancyjna na mączniaka rzekomego.

Opis:

  • Norma wysiewu: 2 kg/1ha
  • Termin wysiewu: 1-2 dekada V
  • Rozstawa: 10x135 cm
  • Wegetacja: 60-65 dni
  • Termin zbioru: 1-2 dekada VII-3 dekada VIII
  • Gramatura: 5 g
Przeznaczenie do bezpośredniego spożycia
do konserwowania
do kwaszenia
Rodzaj odmiany wczesna
Sposób uprawy z siewu
Stanowisko półcieniste
słoneczne
Termin zbioru od lipca do sierpnia
Wymagania odporna na mącznika rzekomego
potrzebuje silnego nawodnienia
powinnna być osłonięta od wiatru
wymaga gleb lekkich i żyznych
wymaga nagrzanych gleb
ogórek konserwowy, ogórek kiszony Kod: 1130 6601.0002
Brak informacji o przeglądanych produktach.