Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Nasiona » Warzyw » Ogórek » Ogórek gruntowy OZYRYS F1 5 gram
OPIS

 

OGÓREK GRUNTOWY

odmiana OZYRYS F1

Owocem jest rzekoma jagoda, powstała z mięsistych ścian zalążni zrośniętej z dnem kwiatowym. Owoce ogórka można spożywać w bardzo różnych fazach ich wzrostu i rozwoju, na surowo, w postaci różnych przetworów, a także gotowane. Są bardzo soczyste, zawierają dużo wody, bo aż 96%. Cenione są przede wszystkim ze względu na wysokie wartości smakowe oraz zawartości soli mineralnych i witamin. Zawierają potas, sód, wapń, magnez, żelazo, fosfor, siarkę, krzem, chlor.

Wymagania: odznacza się najwyższymi wymaganiami klimatycznymi. Wymaga do prawidłowego wzrostu wysokiej temperatury powietrza oraz nagrzanej gleby. Ogórek jest rośliną wrażliwą na zimne wiatry. Wymaga światła intensywnego, raczej rozproszonego. Ma bardzo wysokie wymagania wodne i glebowe. Ogórki gruntowe uprawia się z siewu wprost do gruntu. Zbiór ogórków przeprowadza się w miarę dorastania kilkakrotnie w ciągu sezonu.

Odmiana mieszańcowa, średnio wczesna, przeznaczona do konserwowania i na korniszony. Rośliny o silnym wigorze i długim okresie wegetacji. Owoce kształtne, cylindryczne, o intensywnie zielonej skórce z lekkim połyskiem; brodawki małe, średnio liczne. Wyróżnia się bardzo dobrą strukturę plonu. Posiada kompleksową odporność na choroby, w tym wysoką tolerancję na mączniaka rzekomego.

Opis:

  • Termin wysiewu: IV po osłonami, V do gruntu
  • Termin sadzenia: V
  • Rozstawa: 100-120x15 cm
  • Termin zbioru: VII-IX
  • Gramatura: 5 g
Przeznaczenie do bezpośredniego spożycia
do kwaszenia
do marynowania
Rodzaj odmiany średnio wczesna
Sposób uprawy z siewu
Stanowisko półcieniste
słoneczne
Termin zbioru od lipca do września
Wymagania odporna na choroby
odporna na mącznika rzekomego
potrzebuje silnego nawodnienia
powinnna być osłonięta od wiatru
wymaga nagrzanych gleb
wymaga wysokiej temperatury
ogórek konserwowy, ogórek korniszon Kod: 1138 5969.0003
Brak informacji o przeglądanych produktach.