Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Nasiona » Warzyw » Ogórek » Ogórek gruntowy TESSA F1 2 gram
OPIS

 

OGÓREK GRUNTOWY

odmiana  TESSA F1

W Polsce uprawa ogórka rozpowszechniła się w XVI wieku. Ogórek jest rośliną obcopylną. Zapylania dokonują owady, przeważnie pszczoły. Owocem jest rzekoma jagoda, powstała z mięsistych ścian zalążni zrośniętej z dnem kwiatowym. Owoce ogórka można spożywać w bardzo różnych fazach ich wzrostu i rozwoju, na surowo, w postaci różnych przetworów, a także gotowane. Są bardzo soczyste, zawierają dużo wody, bo aż 96%. Cenione są przede wszystkim ze względu na wysokie wartości smakowe oraz zawartości soli mineralnych i witamin. Zawierają potas, sód, wapń, magnez, żelazo, fosfor, siarkę, krzem, chlor.

Wymagania: odznacza się najwyższymi wymaganiami klimatycznymi. Wymaga do prawidłowego wzrostu wysokiej temperatury powietrza oraz nagrzanej gleby. Ogórek jest rośliną wrażliwą na zimne wiatry. Wymaga światła intensywnego, raczej rozproszonego. Ma bardzo wysokie wymagania wodne i glebowe. Ogórki gruntowe uprawia się z siewu wprost do gruntu. Zbiór ogórków przeprowadza się w miarę dorastania kilkakrotnie w ciągu sezonu.

Odmiana heterozyjna. Owoce długości 18-22 cm o gładkiej, ciemnozielonej, błyszczącej, delikatnej skórce. Komora nasienna mała, miąższ gruby, soczysty bardzo delikatny, bez goryczy. Owoce nadają się (bez obierania skórki) do bezpośredniego spożycia, na sałatki, mizerię oraz na mrożonki. Rośliny wykazują wysoką tolerancją na mączniaka rzekomego, kanciastą plamistość i parcha dyniowatych. Nie wymagają zatem intensywnej ochrony chemicznej. Odmiana bardzo plenna, może być uprawiana pod niskimi osłonami.

Opis:

  • Norma wysiewu: 2-4 kg/1ha
  • Termin wysiewu: VI pod osłonami, V do gruntu
  • Termin sadzenia: V
  • Rozstawa: 100-120x15 cm
  • Termin zbioru: VII-IX
  • Gramatura:  2 g
Przeznaczenie do bezpośredniego spożycia
do mrożenia
do sałatek i surówek
Rodzaj odmiany średnio wczesna
Sposób uprawy z siewu
Stanowisko półcieniste
słoneczne
Termin zbioru od lipca do sierpnia
Wymagania potrzebuje silnego nawodnienia
powinnna być osłonięta od wiatru
wymaga nagrzanych gleb
wymaga wysokiej temperatury
ogórek sałatkowy, ogórek na mizerię Kod: 1151 1640.0001
Brak informacji o przeglądanych produktach.