Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Nasiona » Warzyw » Papryka » Papryka KASIA 0.5 gram
OPIS

 

PAPRYKA

odmiana KASIA

Pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej gdzie była używana jako roślina przyprawowa. Owocem jest jagoda o dość twardych lecz soczystych ścianach i 2-6 pustych komorach. Owoce mogą być gładkie lub żebrowane, różnej wielkości i kształtu. W chwili osiągnięcia dojrzałości są przeważnie czerwone ale mogą mieć również inną barwę. Papryka wielkoowocowa to papryka słodka- wykorzystywana jako warzywo, natomiast papryka drobnoowocowa to papryka ostra, wykorzystywana jako roślina przyprawowa. Papryka słodka jest bogatym źródłem witaminy C wapnia i żelaza, zawiera także cukry występujące w postaci: glukozy, fruktozy i sacharozy. Specyficzny smak nadaje papryce związek zwany kapsaicyną. Od jego poziomu zależy smak papryki mniej lub bardziej ostry.

Wymagania: papryka jest warzywem ciepłolubnym. Papryka ma wysokie wymagania wodne i glebowe.  Paprykę w Polsce można uprawiać wyłącznie z rozsady.

Odmiana wczesna (od posadzenia rozsady do zbiorów 63–70 dni), przeznaczona do uprawy w nieogrzewanych tunelach foliowych oraz w polu przy ściółkowaniu czarną folia. Owoce żółte z połyskiem, typu „blok”, o masie ok. 220 g. Miąższ średnio gruby, słodki, soczysty. Wymagają podpór, mogą być prowadzone bez cięcia lub na dwa pędy. Są wrażliwe na niedobór żelaza. Zalecane intensywne nawożenie. Polecana do bezpośredniego spożycia i przetwórstwa.

Opis:

  • Norma wysiewu: 0,5 kg/1ha
  • Termin wysiewu: 1 dekada I; 1 dekada IV
  • Termin sadzenia: 2 dekada II; 3 dekada V
  • Rozstawa: na ogół 50 x 40 cm;
  • Wegetacja: 63-70 dni
  • Termin zbioru: 3 dekada IV-3 dekada IX
  • Gramatura: 0.5 g
Przeznaczenie do bezpośredniego spożycia
do duszenia
do gotowania
do grillowania
do marynowania
Rodzaj odmiany wczesna
Sposób uprawy z rozsady
Stanowisko słoneczne
Termin zbioru od czerwca do września
Wymagania duże wymagania glebowe
odmiana ciepłolubna
potrzebuje silnego nawodnienia
żółta papryka, papryka na przetwory Kod: 1164 4091.0003
Brak informacji o przeglądanych produktach.