695 194 882
Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Nasiona » Warzyw » Pomidor » Pomidor szklarniowy BEKAS F1 0.1 gram
OPIS

 

POMIDOR SZKLARNIOWY

odmiana BEKAS F1

Owocem pomidora jest soczysta dwu- lub wielokomorowa jagoda o kształcie kulistym, mniej lub bardziej spłaszczona, wydłużona. Barwa jest u większości uprawianych odmian czerwona ale może być także malinowa, różowa, żółta albo biała w zależności od rodzaju i ilości barwników znajdujących się w skórce i miąższu owoców (czerwonego likopenu, żółtego karotenu). Komory owoców są wypełnione galaretowatą substancją, w której znajdują się nasiona. Owoce pomidorów stanowią bogate źródło witaminy C, A i witamin z grupy B oraz kwasów organicznych (kwasu cytrynowego i jabłkowego). Cukry występują w pomidorach w postaci glukozy i fruktozy.

Wymagania: pomidor jest rośliną klimatu ciepłego, jest bardzo wrażliwy na nagłe i silne zmiany temperatury. Pomidory nie mają dużych wymagań glebowych, mogą być uprawiane na każdej glebie odpowiednio zasobnej w składniki pokarmowe, niezbyt ciężkiej, nie podmokłej i łatwo nagrzewającej się. Pomidory to rośliny o długim okresie wegetacji i wysokich wymaganiach w stosunku do temperatury i światła dlatego uprawia się je wyłącznie z rozsady. Owoce powinny być zbierane często, z roślin uprawianych w gruncie owoce zbiera się co 3-5 dni. Zbiór w uprawie polowej należy zakończyć przed pierwszymi przymrozkami.

Odmiana mieszańcowa, wczesna, plenna, o średniej sile wzrostu. Owoce 3-4 komorowe, o masie 70-125g, lekko spłaszczone, gładkie, dobrze wybarwione. Polecana do średniowczesnej uprawy pod osłonami.

Opis:

  • Norma wysiewu: 0,1-0,2 kg/1ha
  • Termin wysiewu: 2 dekada XII-2 dekada I
  • Termin sadzenia: 3 dekada I-1 dekada III
  • Rozstawa: 35x40 cm
  • Wegetacja: 110-120 dni
  • Termin zbioru: 2 dekada IV-1 dekada VII
  • Gramatura: 0.1 g
Przeznaczenie do bezpośredniego spożycia
do konserwowania
do mrożenia
do produkcji koncentratów
do produkcji soków
Rodzaj odmiany wczesna
Sposób uprawy z rozsady
Stanowisko półcieniste
słoneczne
Termin zbioru od kwietnia do lipca
Wymagania odmiana ciepłolubna
roślina klimatu ciepłego
udaje się na różnych typach gleb
wrażliwa na spadki temperatur
smaczny pomidor, soczysty pomidor Kod: 1200 2792.0002
Brak informacji o przeglądanych produktach.