695 194 882
Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Nasiona » Warzyw » Pomidor » Pomidor gruntowy GIGANT 1 gram
OPIS

 

POMIDOR GRUNTWOWY

odmiana GIGANT

Owocem pomidora jest soczysta dwu- lub wielokomorowa jagoda o kształcie kulistym, mniej lub bardziej spłaszczona, wydłużona. Barwa jest u większości uprawianych odmian czerwona ale może być także malinowa, różowa, żółta albo biała w zależności od rodzaju i ilości barwników znajdujących się w skórce i miąższu owoców (czerwonego likopenu, żółtego karotenu). Komory owoców są wypełnione galaretowatą substancją, w której znajdują się nasiona. Owoce pomidorów stanowią bogate źródło witaminy C, A i witamin z grupy B oraz kwasów organicznych (kwasu cytrynowego i jabłkowego). Cukry występują w pomidorach w postaci glukozy i fruktozy.

Wymagania: pomidor jest rośliną klimatu ciepłego, jest bardzo wrażliwy na nagłe i silne zmiany temperatury. Pomidory nie mają dużych wymagań glebowych, mogą być uprawiane na każdej glebie odpowiednio zasobnej w składniki pokarmowe, niezbyt ciężkiej, nie podmokłej i łatwo nagrzewającej się. Pomidory to rośliny o długim okresie wegetacji i wysokich wymaganiach w stosunku do temperatury i światła dlatego uprawia się je wyłącznie z rozsady. Owoce powinny być zbierane często, z roślin uprawianych w gruncie owoce zbiera się co 3-5 dni. Zbiór w uprawie polowej należy zakończyć przed pierwszymi przymrozkami.

Odmiana średnio późna, wybitnie amatorska, tworząca bardzo duże, mięsiste owoce o masie 200-250 g, kształtu kulistospłaszczonego. Miąższ intensywnie czerwony, bardzo smaczny. Odporna na wirusa mozaiki tytoniu i częściowo brunatną plamistość liści. Wymaga uprawy przy palikach i prowadzenia na 2-3 pędy. Może być uprawiana pod osłonami.

Opis:

  • Norma wysiewu: 0,2-0,3 kg/1ha
  • Termin wysiewu: 2 dekada III-1 dekada IV
  • Termin sadzenia: 2 dekada V
  • Rozstawa: 80-100x80 cm
  • Wegetacja: 120-130 dni
  • Termin zbioru: 2-3 dekada VII
  • Gramatura: 1 g
Przeznaczenie do bezpośredniego spożycia
do gotowania
do produkcji soków
do sałatek i surówek
wykorzystywana do zup
Rodzaj odmiany średnio późna
Sposób uprawy z rozsady
Stanowisko półcieniste
słoneczne
Termin zbioru lipiec
Wymagania odporna na choroby
potrzebuje silnego nawodnienia
roślina klimatu ciepłego
udaje się na różnych typach gleb
wrażliwa na spadki temperatur
wymaga nagrzanych gleb
duży pomidor, mięsisty pomidor, soczysty pomidor Kod: 1208 p_gigant
Brak informacji o przeglądanych produktach.