Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Drzewa i krzewy » Liściaste » Klon- Acer » Klon pospolity Princeton Gold
OPIS

 

KLON POSPOLITY PRINCETON GOLD

ACER PLATANOIDES PRINCETON GOLD

Opis sadzonki: Dobrze ukorzeniona i zdrowa sadzonka. Bardzo łatwa  i nie wymagająca  w hodowli odmiana Klonu pospolitego (zwyczajnego), głównym walorem dekoracyjnym tej odmiany są liście o pięknym złoto-żółty kolorze, często przechodzącym w  lekki pomarańcz. Drzewo o regularnej, owalnej koronie dorastające do 15 - 20 m wysokości. Roślina jest całkowicie mrozoodporna. Ta odmiana jest szczególnie polecana do większych ogrodów i parków. Sadzonki wysyłane w pojemnikach lub w doniczkach. Rośliny są starannie zabezpieczone na czas transportu. Wielkość do wyboru - z listy. Cena zależna od wielkości.

Oferowane wysokości:

  •     sadzonka 300 cm - doniczka12L  - obwód pnia 6 cm


Opis: Klon pospolity odmiana Princeton Gold jest bardzo ozdobnym drzewem ze względu na piękne zabarwienie złoto-żółte liście, ma regularną, szeroką koronę. Jest  drzewem szybko rosnącym, osiąga do 20 m wysokości, a jego roczny przyrost może wynosić nawet do 80 cm. Nie lubi pełnego słońca które może palić liście. Odmiana szczególnie polecana do większych ogrodów przydomowych, parków i nie tylko.

Barwa liści złotożółte
Mrozodporność mrozoodporna
Osiągana wysokość do 20 m
PH gleby obojętne
Stanowisko cieniste
półcieniste
Walory ozdobne liście
szybko rosnący
Wilgotność Umiarkowana
Zastosowanie pojedyncze nasadzenia
rabaty
tło dla innych roślin
drzewa liściaste i iglaste, drzewa liściaste polski, drzewa liściaste w polsce, ozdobne drzewa liściaste,klon zwyczajny Kod: 457 Klon02
Brak informacji o przeglądanych produktach.