Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Drzewa i krzewy » Liściaste » Klon- Acer » Klon pospolity Crimson King
OPIS

 

KLON POSPOLITY CRIMSON KING

ACER PLATANOIDES CRIMSON KING

Opis sadzonki: Dobrze ukorzeniona i zdrowa sadzonka. Bardzo łatwa  i nie wymagająca  w hodowli odmiana Klonu pospolitego (zwyczajnego), głównym walorem dekoracyjnym tej odmiany są liście o pięknym ciemno-purpurowym kolorze i szybki wzrost. Drzewo o  rozłożystej, stożkowej koronie, dorastające do 5 - 10 m wysokości. Roślina jest całkowicie mrozoodporna. Ta odmiana jest szczególnie polecana do większych ogrodów i parków. Sadzonki wysyłane w pojemnikach lub w doniczkach. Rośliny są starannie zabezpieczone na czas transportu. Wielkość do wyboru - z listy. Cena zależna od wielkości.

Oferowane wysokości:

  •     sadzonka 250 cm - pojemnik  - obwód pnia 8 cm

Opis: Klon pospolity odmiana Crimson King jest bardzo ozdobnym drzewem ze względu na piękne zabarwione ciemno-purpurowe liście, ma  rozłożystą, stożkową koronę. Jest  drzewem szybko rosnącym, osiąga do 10 m wysokości. Odmiana szczególnie polecana do większych ogrodów przydomowych, parków i nie tylko.

Barwa liści ciemnopurpurowe
Mrozodporność mrozoodporna
Osiągana wysokość do 10 m
PH gleby obojętne
Stanowisko cieniste
półcieniste
słoneczne
Walory ozdobne liście
szybko rosnący
Wilgotność Umiarkowana
Zastosowanie duże ogrody
parki
pojedyncze nasadzenia
tło dla innych roślin
drzewa liściaste i iglaste, drzewa liściaste polski, drzewa liściaste w polsce, ozdobne drzewa liściaste,klon zwyczajny Kod: 459 Klon04
Brak informacji o przeglądanych produktach.