Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Drzewa i krzewy » Liściaste » Klon- Acer » Klon pospolity Royal Red
OPIS

 

KLON POSPOLITY ROYAL RED

ACER PLATANOIDES ROYAL RED

Opis sadzonki: Dobrze ukorzeniona i zdrowa sadzonka. Bardzo łatwa  i nie wymagająca  w hodowli odmiana Klonu pospolitego (zwyczajnego), głównym walorem dekoracyjnym tej odmiany są liście o pięknym ciemno-purpurowym kolorze. Drzewo o  rozłożystej, szeroko stożkowej koronie, dorastające do 5 - 6 m wysokości po 10 latach. Roślina jest całkowicie mrozoodporna i dobrze znosi duże zanieczyszczenie powietrza. Ta odmiana jest szczególnie polecana do większych ogrodów, parków, na parkingi i nie tylko. Sadzonki wysyłane w pojemnikach lub w doniczkach. Rośliny są starannie zabezpieczone na czas transportu. Wielkość do wyboru - z listy. Cena zależna od wielkości.

Oferowane wysokości:

  •     sadzonka 300 cm - doniczka12L  - obwód pnia 5 - 6 cm

Opis: Klon pospolity odmiana Royal Red jest bardzo ozdobnym drzewem ze względu na piękne zabarwione ciemno-purpurowe liście oraz rozłożystą, szeroko-stożkową koronę. Jest  drzewem szybko rosnącym, osiąga do 6 m wysokości. Odmiana szczególnie polecana do większych ogrodów przydomowych, parków, nasadzeń wzdłuż ulic, na parkingach i nie tylko.

Barwa kwiatów żółte
Barwa liści ciemnopurpurowe
Mrozodporność mrozoodporna
Osiągana wysokość do 6 m
PH gleby obojętne
Stanowisko cieniste
półcieniste
słoneczne
Walory doskonale znoszą suszę i upały
ozdobne kwiaty
ozdobne liście
szybko rosnący
Wilgotność Umiarkowana
Zastosowanie duże ogrody
parki
pojedyncze nasadzenia
tło dla innych roślin
drzewa liściaste i iglaste, drzewa liściaste polski, drzewa liściaste w polsce, ozdobne drzewa liściaste,klon zwyczajny Kod: 460 Klon05
Brak informacji o przeglądanych produktach.