Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Drzewa i krzewy » Liściaste » Brzoza- Betula » Brzoza brodawkowata Youngii wys.160cm
OPIS

 

BRZOZA BRODAWKOWATA YOUNGII

BETULA PENDULA YOUNGII

Opis sadzonki: Dobrze ukorzeniona i zdrowa sadzonka. Bardzo łatwa  i nie wymagająca  w hodowli odmiana brzozy, drzewo to ma parasolowatą koronę - jej gałęzie mocno zwisają dając piękny efekt wizualny.  Dorasta od 3 do 5 m wysokości i 3 m szerokości, wiosną i latem liście mają zielony kolor natomiast jesienią liście przebarwiają się na żółto. Pień i starsze gałęzie mają biały kolor. Youngii jest odmianą całkowicie mrozoodporną Brzoza brodawkowata Youngii jest polecana do wszelkiego rodzaju nasadzeń min. na skalniaki, rabaty, w parkach i nie tylko. Sadzonki wysyłane w pojemnikach lub w doniczkach. Rośliny są starannie zabezpieczone na czas transportu. Wielkość do wyboru - z listy. Cena zależna od wielkości.

Oferowane wysokości:

  •     sadzonka 160 cm - pojemnik  - obwód pnia 6 - 9 cm
  •     sadzonka 200 - 250 cm - pojemnik - obwód pnia 7 - 9 cm

Opis: Brzoza brodawkowata Youngii jest bardzo ozdobnym drzewem liściastym, ma parasolowatą koronę, jej gałęzie bardzo zwisają. Drzewo dorasta do 5 m wysokości i 3 m szerokości, liście tej brzozy w okresie letnim mają zielony kolor,  natomiast jesienią zmienia się on na żółty. Youngi polecana jest do nasadzeń w przydomowych ogrodach , na skalnikach , w parkach i nie tylko.

Barwa liści zielone
Mrozodporność mrozoodporna
Osiągana wysokość do 5 m
PH gleby lekko kwaśne
Stanowisko cieniste
półcieniste
słoneczne
Walory dobrze reaguje na cięcie i formo
doskonale znoszą suszę i upały
gęsty, zwarty pokrój
ozdobne liście
szybko rosnący
Wilgotność Umiarkowana
Zastosowanie duże ogrody
gazony/ pojemniki
ogródki skalne
parki
pojedyncze nasadzenia
rabaty
tło dla innych roślin
drzewa liściaste i iglaste, drzewa liściaste polski, drzewa liściaste w polsce, ozdobne drzewa liściaste,brzoza płacząca Kod: 464 Brzoza01
Brak informacji o przeglądanych produktach.