Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Drzewa i krzewy » Liściaste » Brzoza- Betula » Brzoza pożyteczna Doorenbos wys.200cm
OPIS

 

BRZOZA POŻYTECZNA DOORENBOS

BETULA UTILIS DOORENBOS

Opis sadzonki: Dobrze ukorzeniona i zdrowa sadzonka. Bardzo łatwa  i nie wymagająca  w hodowli odmiana brzozy, drzewo to ma dość luźną koronę - jej gałęzie są wyprostowane, pokryte białą korą.  Dorasta  do 10 m wysokości i 7 m szerokości, wiosną i latem liście mają zielony kolor natomiast jesienią liście przebarwiają się na żółto. Pień i starsze gałęzie mają biały kolor. Doorenbosi jest odmianą całkowicie mrozoodporną. Brzoza pożyteczna  jest polecana do wszelkiego rodzaju nasadzeń na stanowiskach słonecznych. Sadzonki wysyłane w pojemnikach lub w doniczkach. Rośliny są starannie zabezpieczone na czas transportu. Wielkość do wyboru - z listy. Cena zależna od wielkości.

Oferowane wysokości:

  •     sadzonka 200 -  pojemnik - obwód pnia 12 - 14 cm

Opis: Brzoza pożyteczna Doorenbos  jest dość silnie rozrastającym się drzewem liściastym, ma luźną  koronę,  dorasta do 10 m wysokości. Liście tej brzozy w okresie letnim mają zielony kolor, natomiast jesienią zmienia się on na żółty, kora ma biały kolor. Brzoza pożyteczna polecana jest do nasadzeń w przydomowych ogrodach , w parkach, ładnie wygląda w towarzystwie iglaków i nie tylko.

Barwa liści zielone
Mrozodporność mrozoodporna
Osiągana wysokość do 10 m
PH gleby lekko kwaśne
Stanowisko półcieniste
słoneczne
Walory dobrze reaguje na cięcie i formo
doskonale znoszą suszę i upały
ozdobne liście
szybko rosnący
Wilgotność Umiarkowana
Zastosowanie duże ogrody
parki
pojedyncze nasadzenia
tło dla innych roślin
drzewa liściaste i iglaste, drzewa liściaste polski, drzewa liściaste w polsce, ozdobne drzewa liściaste, Kod: 465 Brzoza02
Brak informacji o przeglądanych produktach.