Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Rośliny » Byliny, rośliny wieloletnie » Prymula
OPIS

 

PRYMULA

PRIMULA

Opis sadzonki: Dobrze ukorzeniona i zdrowa sadzonka. Bardzo popularna roślina wiosenna, liście mają zielony kolor są pomarszczone, do 20 cm długości. Kwiaty rosną na szypułkach osiągają średnice do 10 cm. Roślinę możemy wiosną wysadzić wprost do gruntu, lub trzymać w domu w chłodnym miejscu. Roślina jest bardzo odporna na niskie temperatury. Jest łatwa w uprawie. Sadzonki wysyłane w pojemnikach jutowych lub w doniczkach. Rośliny są starannie zabezpieczone na czas transportu i pochodzą bezpośrednio od producenta. Kolor do wyboru.

Oferowane wysokości:

  •     sadzonka 20 - 30cm - doniczka 10cm

Opis: Prymula jest bardzo popularnym kwiatem wiosennym, może być uprawiana jako kwiat  pokojowy lub wysadzany wprost do gruntu - zimuje w gruncie. Prymulka ma bardzo dużą  paletę kolorów. Przy dobrych warunkach uprawowych roślina kwitnie w domu przez całą zimę, natomiast sadzona w gruncie zakwita wczesną wiosną. Prymula polecana jest do nasadzeń na rabaty, skalniaki i nie tylko.     

Barwa liści zielone
Mrozodporność mrozoodporna
Osiągana wysokość od 20 do 30 cm
PH gleby lekko kwaśne
Pora kwitnienia grudzień
kwiecień
luty
marzec
styczeń
Stanowisko cieniste
półcieniste
słoneczne
Walory ozdobne kwiaty
ozdobne liście
Wilgotność Umiarkowana
Zastosowanie cmentarze
gazony/ pojemniki
ogródki skalne
rabaty
roślina pokojowa

 

ROŚLINY RABATOWE - ZALECENIA UPRAWOWE:

Rośliny rabatowe można uprawiać w gruncie i w pojemnikach, przy czym uprawiane w gruncie nie wymagają dużej ilości zabiegów pielęgnacyjnych. W większości roślin dobrze jest usuwać przekwitnięte kwiaty, gdyż powoduje to bardziej intensywne zawiązywanie nowych pąków.Rośliny należy nawozić raz w tygodniu nawozami wieloskładnikowymi.

pierwiosnek, prymulka, primula, primulka Kod: 494 Prymula
Brak informacji o przeglądanych produktach.