Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Rośliny » Rośliny rabatowe » Szałwia błyszcząca
OPIS

 

SZAŁWIA BŁYSZCZĄCA

SALVIA SPLENDENS

Opis sadzonki: Dobrze ukorzeniona i zdrowa sadzonka. Popularna roślina rabatowa, liście mają zielony kolor są  jajowate osadzone na ogonkach. Kwiaty szałwii są zebrane w gęste kłosy i mają najczęściej intensywny czerwony kolor. Roślina jest bardzo odporna na warunki atmosferyczne. Jest łatwa w uprawie. Sadzonki wysyłane są w doniczkach. Rośliny są starannie zabezpieczone na czas transportu i pochodzą bezpośrednio od producenta.

Oferowane wysokości:

  •     sadzonka 10 - 20cm - doniczka 9cm

Opis: Szałwia błyszcząca  jest mało wymagającą rośliną rabatową, dorasta do około 30 cm wysokości, roślina jest odporna na upały i przesuszenia. Kwitnie od maja aż do przymrozków, lubi stanowiska słoneczne, glebę żyzną umiarkowanie wilgotną. Szałwia błyszcząca to niewymagający kwiat, który pięknie się krzewi, bardzo długo i obficie kwitnie. Nie sprawia trudności hodowlanych nawet początkującym działkowiczom. Polecana do nasadzeń na rabaty, skalniaki, balkony, tarasy, do skrzynek, mis i  nie tylko.

Barwa kwiatów czerwone
Barwa liści zielone
Mrozodporność nie mrozoodporna
Osiągana wysokość od 30 do 40cm
PH gleby lekko kwaśne
obojętne
Pora kwitnienia od maja do przymrozków
Stanowisko półcieniste
słoneczne
Walory doskonale znoszą suszę i upały
ozdobne kwiaty
ozdobne liście
Wilgotność Umiarkowana
Zastosowanie cmentarze
gazony/ pojemniki
obwódki
ogródki skalne
rabaty
skrzynki balkonowe

 

ROŚLINY RABATOWE - ZALECENIA UPRAWOWE:

Rośliny rabatowe można uprawiać w gruncie i w pojemnikach, przy czym uprawiane w gruncie nie wymagają dużej ilości zabiegów pielęgnacyjnych. W większości roślin dobrze jest usuwać przekwitnięte kwiaty, gdyż powoduje to bardziej intensywne zawiązywanie nowych pąków.Rośliny należy nawozić raz w tygodniu nawozami wieloskładnikowymi.

szałwia błyszcząca Kod: 5 Szałwia
Brak informacji o przeglądanych produktach.