Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Rośliny » Rośliny rabatowe » Plektrantus, komarzyca
OPIS

 

PLEKTRANTUS

PLEKTRANTHUS COLEOIDES

Opis sadzonki: Dobrze ukorzeniona i zdrowa sadzonka. Popularna roślina rabatowa o wiszącym pokroju. Roślina ma drobne, mięsiste liście zielonego koloru z białą obwódką. Plektrantus wydziela charakterystyczny zapach który odstrasza komary! Sadzonki wysyłamy  w  doniczkach. Rośliny są starannie zabezpieczone na czas transportu i pochodzą bezpośrednio od producenta.

Oferowane wysokości:

  •     sadzonka 20 - 30cm - doniczka 0,5L

Opis: Plektrantus jest popularną rośliną balkonową o pokroju wiszącym, roślina zwisa do około 60cm, ma charakterystyczny zapach odstraszający komary. Jest rośliną bardzo łatwą w uprawie, lubi przesuszenia, jest wrażliwa na niską temperaturę. Roślina świetnie wygląda w kompozycji z pelargonią stojącą , polecana jest do doniczek wiszących , koszy gazonów i nie tylko.

Barwa liści zielone
Mrozodporność nie mrozoodporna
Osiągana wysokość roślina wisząca
PH gleby roślina tolerancyjna
Stanowisko cieniste
półcieniste
słoneczne
Walory doskonale znoszą suszę i upały
ozdobne liście
szybko rosnący
Wilgotność Umiarkowana
Zastosowanie gazony/ pojemniki
obwódki
ogródki skalne
rabaty
skrzynki balkonowe

 

ROŚLINY RABATOWE - ZALECENIA UPRAWOWE:

Rośliny rabatowe można uprawiać w gruncie i w pojemnikach, przy czym uprawiane w gruncie nie wymagają dużej ilości zabiegów pielęgnacyjnych. W większości roślin dobrze jest usuwać przekwitnięte kwiaty, gdyż powoduje to bardziej intensywne zawiązywanie nowych pąków.Rośliny należy nawozić raz w tygodniu nawozami wieloskładnikowymi.

wiszące, rabatowe, komar, komarowiec, balkonowe, Kod: 520 Plektarntus
Brak informacji o przeglądanych produktach.