Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Rośliny » Rośliny rabatowe » Begonia semperka
OPIS

 

BEGONIA SEMPERKA

BEGONIA SEMPERFLORENS

Opis sadzonki: Dobrze ukorzeniona i zdrowa sadzonka. Bardzo popularna roślina rabatowa. Jej liście mają zielony lub czerwony kolor, są mięsiste, mają okrągławy kształt oraz połysk. Kwiaty begonii są drobne, mają cztery płatki i żółty środek.  Roślina jest bardzo odporna na warunki atmosferyczne. Jest łatwa w uprawie. Sadzonki wysyłane w doniczkach. Rośliny są starannie zabezpieczone na czas transportu i pochodzą bezpośrednio od producenta. Kolor do wyboru.

Oferowane wysokości:

  •     sadzonka 20 - 30cm - doniczka 8cm

Opis: Begonia semperka (wiecznie kwitnąca) jest bardzo popularną rośliną rabatową dorasta do wysokości około 30 - 40cm, roślina jest odporna na upały i przesuszenia. Semperka to niewymagający kwiat który pięknie się krzewi, bardzo długo i obficie kwitnie, ma dużą paletę kolorów, nie sprawi trudności hodowlanych nawet początkującym działkowiczom. Begonia semperka sprawdza się na rabatach, cmentarzach, w skrzynkach, pojemnikach i nie tylko.

Barwa kwiatów białe
czerwone
różowe
Barwa liści czerwone
zielone
Mrozodporność nie mrozoodporna
Osiągana wysokość od 30 do 40cm
PH gleby lekko kwaśne
obojętne
Pora kwitnienia od maja do przymrozków
Stanowisko cieniste
półcieniste
słoneczne
Walory doskonale znoszą suszę i upały
ozdobne kwiaty
ozdobne liście
szybko rosnący
Wilgotność Umiarkowana
Zastosowanie cmentarze
gazony/ pojemniki
obwódki
ogródki skalne
rabaty
skrzynki balkonowe

 

ROŚLINY RABATOWE - ZALECENIA UPRAWOWE:

Rośliny rabatowe można uprawiać w gruncie i w pojemnikach, przy czym uprawiane w gruncie nie wymagają dużej ilości zabiegów pielęgnacyjnych. W większości roślin dobrze jest usuwać przekwitnięte kwiaty, gdyż powoduje to bardziej intensywne zawiązywanie nowych pąków.Rośliny należy nawozić raz w tygodniu nawozami wieloskładnikowymi.

ukośnica, boby, wiecznie kwitnąca, kwaśniaki Kod: 60 Semperka-b
Brak informacji o przeglądanych produktach.