Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Rośliny » Byliny, rośliny wieloletnie » Goździk ogrodowy
OPIS

 

GOŹDZIK  OGRODOWY

DIANTHUS CARYOPHYLLUS

Opis sadzonki: Dobrze ukorzeniona i zdrowa sadzonka. Bardzo popularna roślina dwuletnia, liście mają zielony kolor, rosną naprzeciwlegle oraz mają szablasty kształt. Kwiaty duże, pełne gęsto osadzone na pędach. Roślina jest bardzo odporna na warunki atmosferyczne. Jest łatwa w uprawie. Sadzonki wysyłane w pojemnikach jutowych lub w doniczkach. Rośliny są starannie zabezpieczone na czas transportu i pochodzą bezpośrednio od producenta.

Oferowane wysokości:

  •     sadzonka 20 - 30cm - doniczka 10cm

Opis: Goździk ogrodowy jest roślina wieloletnią, jego pędy są rozgałęzione i rosną do góry, kwiaty są pachnące, pełne, osadzone po kilka na pędzie. Roślina kwitnie od maja do października jest odporna na upały i przesuszenia, świetnie się spisuje w miejscach nasłonecznionych i w półcieniu. Goździk ogrodowy to  kwiat który pięknie się krzewi, bardzo długo i obficie kwitnie. Ma dużą paletę kolorów nie sprawia trudności hodowlanych nawet początkującym działkowiczom. Goździk ogrodowy doskonale sprawdza się  w mieszkaniu, na rabatach, skalniakach w skrzynkach, pojemnikach i nie tylko.

Barwa liści zielone
Mrozodporność mrozoodporna
Osiągana wysokość od 30 do 40cm
PH gleby obojętne
Pora kwitnienia od maja do przymrozków
Stanowisko cieniste
półcieniste
słoneczne
Walory doskonale znoszą suszę i upały
gęsty, zwarty pokrój
ozdobne kwiaty
piękny zapach
Wilgotność Umiarkowana
Zastosowanie gazony/ pojemniki
obwódki
ogródki skalne
pojedyncze nasadzenia
rabaty
skrzynki balkonowe
tło dla innych roślin

 

ROŚLINY RABATOWE - ZALECENIA UPRAWOWE:

Rośliny rabatowe można uprawiać w gruncie i w pojemnikach, przy czym uprawiane w gruncie nie wymagają dużej ilości zabiegów pielęgnacyjnych. W większości roślin dobrze jest usuwać przekwitnięte kwiaty, gdyż powoduje to bardziej intensywne zawiązywanie nowych pąków.Rośliny należy nawozić raz w tygodniu nawozami wieloskładnikowymi.

gozdzik Kod: 7 Gozdzik1
Brak informacji o przeglądanych produktach.