Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Nasiona » Warzyw » Bób » Bób BIZON 50 gram
OPIS

 

BÓB

odmiana BIZON

Uprawiany w basenie Morza Śródziemnego już w neolicie. W starożytnym Egipcie odgrywał rolę kultową. Nasiona bobu odnaleziono w ruinach Troi. W Chinach uprawiany od 5000 lat.

Owoce: W kształcie obłego strąka zwisającego w dół. Do 12 cm, 2 do 5 nasion rozdzielonych gąbczastymi przegródkami. Nasiona osiągają 35 mm długości. Koloru jasnożółtego lub jasnozielonego, ewentualnie brunatnego. Świeże, zielone ziarno bobu jest cenne ze względu na zawartość białka roślinnego, fosforu i witamin z grupy B. Bób swoją wartością odżywczą i biologiczną przewyższa zarówno groch jak i fasolę.


Wymagania: bób jest odporny na niskie temperatury, nasiona kiełkują w temperaturze 3-4oC, siewki znoszą przymrozki do -4oC, optymalna temperatura dla tych roślin wynosi 18-22oC. Charakteryzuje się dużymi wymaganiami wodnymi w całym okresie wegetacji. Bób nie jest wrażliwy na przedplon, może być uprawiany po roślinach warzywnych i rolniczych w drugim roku po oborniku.


Roślina osiąga wysokość 70-90 cm, strąki 14-17 cm, wewnątrz znajduje sie od 2 do 5 dużych nasion barwy jasnozielone z jasnoszrym znaczkiem. Nasiona moga być przeznaczone do bezpośredniego spożycia, jest to odmiana przydatna również do mrożenia.

Opis:

  • Liczba nasion: 1-2 szt. w gramie
  • Norma wysiewu: 180-200 kg/1ha
  • Termin wysiewu: 2 dekada IV
  • Rozstawa: 60x10 cm
  • Wegetacja: 70-75 dni
  • Termin zbioru: 1 dekada VII
  • Gramatura: 50 g
Przeznaczenie do bezpośredniego spożycia
do gotowania
do mrożenia
wykorzystywana do zup
Rodzaj odmiany wczesna
Sposób uprawy z siewu
Stanowisko półcieniste
Termin zbioru lipiec
Wymagania odporna na niskie temperatury
potrzebuje silnego nawodnienia
jasnozielony bób, Kod: 887 bob_bizon
Brak informacji o przeglądanych produktach.