Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Nasiona » Warzyw » Bób » Bób JANKIEL BIAŁY 50 gram
OPIS

 

BÓB

odmiana JANKIEL BIAŁY

Uprawiany w basenie Morza Śródziemnego już w neolicie. W starożytnym Egipcie odgrywał rolę kultową. Nasiona bobu odnaleziono w ruinach Troi. W Chinach uprawiany od 5000 lat.

Owoce: W kształcie obłego strąka zwisającego w dół. Do 12 cm, 2 do 5 nasion rozdzielonych gąbczastymi przegródkami. Nasiona osiągają 35 mm długości. Koloru jasnożółtego lub jasnozielonego, ewentualnie brunatnego. Świeże, zielone ziarno bobu jest cenne ze względu na zawartość białka roślinnego, fosforu i witamin z grupy B. Bób swoją wartością odżywczą i biologiczną przewyższa zarówno groch jak i fasolę.


Wymagania: bób jest odporny na niskie temperatury, nasiona kiełkują w temperaturze 3-4oC, siewki znoszą przymrozki do -4oC, optymalna temperatura dla tych roślin wynosi 18-22oC. Charakteryzuje się dużymi wymaganiami wodnymi w całym okresie wegetacji. Bób nie jest wrażliwy na przedplon, może być uprawiany po roślinach warzywnych i rolniczych w drugim roku po oborniku.

Rośliny osiagają wysokość 80-120 cm, strąki długości 12 do 15 cm, wewnątrz znajduje się od 3 do 5 dużych nasion barwy zielonej odmiana przeznaczona do bezpośredniego spożycia i dla przetwórstwa. Wyróżnia się wyjątkowymi walorami smakowymi. Odmiana ta charakteyzuje się dużą plennością, równomiernym okresem dojrzewania strąków, łatwością pozyskiwania nasion ze strąków.

Opis:

  • Liczba nasion: 1-2 szt. w gramie
  • Norma wysiewu: 180-200 kg/1ha
  • Termin wysiewu: 3 dekada III, 1 dekada IV
  • Rozstawa: 60x10 cm
  • Wegetacja: 80-90 dni
  • Termin zbioru: 2 dekada VII
  • Gramatura: 50 g
Przeznaczenie do bezpośredniego spożycia
do konserwowania
do mrożenia
Rodzaj odmiany średnia
Sposób uprawy z siewu
Stanowisko półcieniste
słoneczne
Termin zbioru lipiec
Wymagania odporna na niskie temperatury
potrzebuje silnego nawodnienia
zielony bób, pyszny bób, plenny bób Kod: 891 5743.0001
Brak informacji o przeglądanych produktach.