Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Nasiona » Warzyw » Groch » Groch cukrowy BAJKA 50 gram
OPIS

 

GROCH CUKROWY

odmiana BAJKA

Pochodzi z Azji i Europy. Znany i uprawiany był już w starożytnym Egipcie i w Indiach. Na grochu zwyczajnym prekursor genetyki Grzegorz Mendel prowadził fundamentalne badania nad dziedziczeniem. Ich efektem są prawa Mendla.

Wymagania: groch jest rośliną klimatu chłodnego, wytrzymuje przymrozki do -4oC. Groch ma duże wymagania wodne zwłaszcza w fazie kwitnienia i zawiązywania strąków. Do uprawy najlepiej nadają się gleby piaszczysto-gliniaste, zasobne w próchnicę, przepuszczalne, szybko nagrzewające się. Groch uprawia się z siewu wprost do grunty. U grochu cukrowego spożywa się zielone strąki wraz z niedojrzałymi nasionami, najczęściej na surowo.

Odmiana grochu cukrowego o bardzo dużych strąkach długości ok. 9 cm i szerokości ok. 1,8 cm, bez wyściółki pergaminowej. Rośliny rosną silnie, wysoko - wskazane prowadzenie przy podporach. Odmiana amatorska, późna, plenna. Wyśmienita do spożycia na surowo (całe strąki) oraz po ugotowaniu - jak fasolkę szparagową. Duże, suche nasiona nadają się także do spożycia po ugotowaniu - są bardzo smaczne.

Opis:

  • Liczba nasion: 4-8 szt. w gramie
  • Norma wysiewu: 200-300 kg/1ha
  • Termin wysiewu: 3 dekada III-1 dekada IV
  • Rozstawa: 25x50 cm
  • Wegetacja: 75-80 dni
  • Termin zbioru: 3 dekada VI
  • Gramatura: 50 g
Przeznaczenie do bezpośredniego spożycia
do gotowania
do mrożenia
wykorzystywana do zup
Rodzaj odmiany późna
Sposób uprawy z siewu
Stanowisko półcieniste
słoneczne
Termin zbioru czerwiec
Wymagania potrzebuje silnego nawodnienia
roślina klimatu chłodnego
tolerancyjna na chłody
groszek cukrowy, słodki groszek, groszek do jedzenia w całości, warzywo dla początkujących ogrodników Kod: 959 7052.0001
Brak informacji o przeglądanych produktach.