Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Nasiona » Warzyw » Groch » Groch łuskowy NEFRYT 40 gram
OPIS

 

GROCH  ŁUSKOWY

odmiana NEFRYT

Pochodzi z Azji i Europy. Znany i uprawiany był już w starożytnym Egipcie i w Indiach. Na grochu zwyczajnym prekursor genetyki Grzegorz Mendel prowadził fundamentalne badania nad dziedziczeniem. Ich efektem są prawa Mendla. Groch łuskowy ma wyściółkę pergaminową wewnątrz strąka, do spożycia nadają się tylko nasiona, które mogą być gładkie lub pomarszczone. Groch o nasionach pomarszczonych zawiera więcej cukrów a mniej skrobi, wiąże się to z lepszym smakiem i wolniejszym przejrzewaniem w stosunku do grochu o nasionach gładkich.

Wymagania: groch jest rośliną klimatu chłodnego, wytrzymuje przymrozki do -4oC. Groch ma duże wymagania wodne zwłaszcza w fazie kwitnienia i zawiązywania strąków. Do uprawy najlepiej nadają się gleby piaszczysto-gliniaste, zasobne w próchnicę, przepuszczalne, szybko nagrzewające się. Groch uprawia się z siewu wprost do gruntu.

Odmiana wczesna, konserwowa, równomiernie dojrzewająca, plenna. Rośliny wysokości 50–70 cm, o sztywnej łodydze, odporne na wyleganie i niekorzystne warunki uprawy. Nasiona pomarszczone o wyśmienitych walorach smakowych. Przeznaczona do przetwórstwa i mrożenia oraz bezpośredniego spożycia.

Opis:

  • Liczba nasion: 4-8 szt. w gramie
  • Norma wysiewu: 200-300 kg/1ha
  • Termin wysiewu: 2 dekada III-1 dekada IV
  • Rozstawa: 25x50 cm
  • Wegetacja: 80-85 dni
  • Termin zbioru: 1-2 dekada VII
  • Gramatura: 40 g
Przeznaczenie do bezpośredniego spożycia
do gotowania
do marynowania
do mrożenia
Rodzaj odmiany wczesna
Sposób uprawy z siewu
Stanowisko półcieniste
słoneczne
Termin zbioru lipiec
Wymagania potrzebuje silnego nawodnienia
roślina klimatu chłodnego
tolerancyjna na chłody
zielony groszek, pomarszczony groszek Kod: 964 g_nefryt
Brak informacji o przeglądanych produktach.