Jesteś tutaj: OgródwSieci.pl » Nasiona » Warzyw » Groch » Groch łuskowy TELEFON 50 gram
OPIS

 

GROCH  ŁUSKOWY

odmiana TELEFON

Pochodzi z Azji i Europy. Znany i uprawiany był już w starożytnym Egipcie i w Indiach. Na grochu zwyczajnym prekursor genetyki Grzegorz Mendel prowadził fundamentalne badania nad dziedziczeniem. Ich efektem są prawa Mendla. Groch łuskowy ma wyściółkę pergaminową wewnątrz strąka, do spożycia nadają się tylko nasiona, które mogą być gładkie lub pomarszczone. Groch o nasionach pomarszczonych zawiera więcej cukrów a mniej skrobi, wiąże się to z lepszym smakiem i wolniejszym przejrzewaniem w stosunku do grochu o nasionach gładkich.

Wymagania: groch jest rośliną klimatu chłodnego, wytrzymuje przymrozki do -4oC. Groch ma duże wymagania wodne zwłaszcza w fazie kwitnienia i zawiązywania strąków. Do uprawy najlepiej nadają się gleby piaszczysto-gliniaste, zasobne w próchnicę, przepuszczalne, szybko nagrzewające się. Groch uprawia się z siewu wprost do grunty.

Odmiana amatorska, późna, bardzo plenna, o długim okresie zbioru strąków, stopniowo dorastających do dojrzałości konsumpcyjnej. Rośliny wysokości 150-250 cm wymagają podpór. Strąki o długości 11 cm wewnątrz znajduje się 7-9 nasion, proste, nasiona duże, bardzo smaczne.

Opis:

  • Liczba nasion: 4-8 szt. w gramie
  • Norma wysiewu: 200-300 kg/1ha
  • Termin wysiewu: 2 dekada III-1 dekada IV
  • Rozstawa: 25x50 cm
  • Wegetacja: 80-85 dni
  • Termin zbioru: 2-3 dekada VIII
  • Gramatura: 50 g
Przeznaczenie do bezpośredniego spożycia
do gotowania
Rodzaj odmiany późna
Sposób uprawy z siewu
Stanowisko półcieniste
słoneczne
Termin zbioru sierpień
Wymagania potrzebuje silnego nawodnienia
roślina klimatu chłodnego
tolerancyjna na chłody
zielony groszek, dla początkujących ogrodników Kod: 967 4348.0001
Brak informacji o przeglądanych produktach.